Топ Вести

Екипата на Металург, генерација 2000-та, отпатува на турнир во Бл...

Екипата на Металург, генерација 2000-та, отпатува на турнир во Благоевград, Бугарија. На турнирот “Интер“ во Благоевград ќе учествуваат уште нашата школа “Торо Спорт“ од Виница, Интер од Благоевград и Спартак од Варна.   Распоред на... читај повеќе > Екипата на Металург, генерација 2000-та, отпатува на турнир во Благоевград, Бугарија

Календар за преостанатите четири кола во македонската Суперлига в...

Календар за преостанатите четири кола во македонската Суперлига во сезона... читај повеќе > Календар за преостанатите четири кола во македонската Суперлига во сезона 2015/2016

Календар за пролетниот дел на кадетската машка лига, група 2, во ...

Одреден е календарот на натпреварите од пролетниот дел на кадетската машка ракометна лига, група 2, за сезона 2015/16. Календар: 8-коло - 5/6.03.2016 год. МЕТАЛУРГ- ДЕЛЧЕВО ТИКВЕШ - НЕГОТИНО ВАРДАР ЈУНИОР - ГРК БОРЕЦ ИЛИНДЕН - РАДОВИШ 9-коло- 12/13.03.2016... читај повеќе > Календар за пролетниот дел на кадетската машка лига, група 2, во сезона 2015/2016

Календар за пролетниот дел на пионерска машка лига, група 1, во с...

Одреден е календарот на натпреварите од пролетниот дел на пионерската машка ракометна лига, група 1, за сезона 2015/16. Календар: 10-коло – 27/28.02.2016 год. ЛАЗАРОВИ - ТЕКСТИЛЕЦ МЕТАЛУРГ - ТОРО СПОРТ АЕРОДРОМ - РАБОТНИЧКИ ВЕЛЕС 2009 - ВАРДАР БИСИНОВ... читај повеќе > Календар за пролетниот дел на пионерска машка лига, група 1, во сезона 2015/2016

Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 2, во сезо...

Одреден е календарот на натпреварите од вториот дел на младинската машка ракометна лига, група 2, за сезона 2015/16. Календар: VI коло - 12/13.03.2016 год. ГРК Борец – Вардар Јуниор Металург – Пролет 62 Зомимак М – Радовиш VII коло – 19/20.03.2016 год. Зомимак М... читај повеќе > Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 2, во сезона 2015/2016

Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 1, во сезо...

Одреден е календарот на натпреварите од вториот дел на младинската машка ракометна лига, група 1, за сезона 2015/16. Календар: VIII коло - 05/06.03.2016 год. Работнички – Охрид 2013 Преспа 2010 – Пелистер Металург 2 – Прилеп Вардар – слободен IX коло –... читај повеќе > Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 1, во сезона 2015/2016
> сите вести

Календар за пролетниот дел на кадетската машка лига, група 2, во ...

Одреден е календарот на натпреварите од пролетниот дел на кадетската машка ракометна лига, група 2, за сезона 2015/16. Календар: 8-коло - 5/6.03.2016 год. МЕТАЛУРГ- ДЕЛЧЕВО ТИКВЕШ - НЕГОТИНО ВАРДАР ЈУНИОР - ГРК БОРЕЦ ИЛИНДЕН - РАДОВИШ 9-коло- 12/13.03.2016... читај повеќе > Календар за пролетниот дел на кадетската машка лига, група 2, во сезона 2015/2016

Календар за пролетниот дел на пионерска машка лига, група 1, во с...

Одреден е календарот на натпреварите од пролетниот дел на пионерската машка ракометна лига, група 1, за сезона 2015/16. Календар: 10-коло – 27/28.02.2016 год. ЛАЗАРОВИ - ТЕКСТИЛЕЦ МЕТАЛУРГ - ТОРО СПОРТ АЕРОДРОМ - РАБОТНИЧКИ ВЕЛЕС 2009 - ВАРДАР БИСИНОВ... читај повеќе > Календар за пролетниот дел на пионерска машка лига, група 1, во сезона 2015/2016

Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 2, во сезо...

Одреден е календарот на натпреварите од вториот дел на младинската машка ракометна лига, група 2, за сезона 2015/16. Календар: VI коло - 12/13.03.2016 год. ГРК Борец – Вардар Јуниор Металург – Пролет 62 Зомимак М – Радовиш VII коло – 19/20.03.2016 год. Зомимак М... читај повеќе > Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 2, во сезона 2015/2016

Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 1, во сезо...

Одреден е календарот на натпреварите од вториот дел на младинската машка ракометна лига, група 1, за сезона 2015/16. Календар: VIII коло - 05/06.03.2016 год. Работнички – Охрид 2013 Преспа 2010 – Пелистер Металург 2 – Прилеп Вардар – слободен IX коло –... читај повеќе > Календар за вториот дел на младинска машка лига, група 1, во сезона 2015/2016

Фотогалерија од средбата Металург 2 – Пролет...

Металург 2 ја загуби средбата со Пролет...

Металург 2 ја загуби средбата од 14. коло на ВИП Суперлигата, против екипата на Пролет, со резултат 21:27 (9:14). За жал, денеска нашите млади ракометари имаа сили за само 15 минути, кога имаа и постојано водство, за потоа иницијативата да мине кај нашиот... читај повеќе > Металург 2 ја загуби средбата со Пролет
> сите вести

Германија е новиот европски шампион...

Младиот состав на Германија, која во Полска допатува без тројцата најдобри ракометари, а на самото првенство загуби уште двајца, денеска ја понижи големата Шпанија, победувајќи ја со резултат 24:17 (10:6). Германија целосно ја надигра Шпанија,... читај повеќе > Германија е новиот европски шампион

Одреден е Ол-стар тимот на ЕП во Полска...

По собирањето на гласовите на фановите и на експертите, одреден е идеалниот тим на ЕП во Полска. За жал, во него нема место за македонски ракометари, иако Кире Лазаров беше водечки за позиција десен бек, по гласањето на фановите. Во идеалниот тим... читај повеќе > Одреден е Ол-стар тимот на ЕП во Полска

Полуфинални резултати на ЕП во Полска...

Денеска во Полска се одиграа двете полуфинални средби, како и натпреварите за пласман на 5. и на 7. места. . Резултати: Вроцлав, 16.00 ч., натпревар за 7. место:  Полска – Шведска  26:24 (12:12) Вроцлав, 18.30 ч., натпревар за 5. место:  Франција – Данска  29:26... читај повеќе > Полуфинални резултати на ЕП во Полска

Македонија обезбеди олимписки квалификации...

Германија ја совлада репрезентацијата на Норвешка, со резултат 34:33, по две продоженија, и ја елиминираше од понатамошната борба за златниот медал. Со тоа Македонија и дефинитивно обезбеди учество на плимписките квалификации за настап на... читај повеќе > Македонија обезбеди олимписки квалификации

На ЕП во Полска се познати полуфиналните двојки...

Завршија натпреварите во главните групи 1 и 2 и познати се полуфиналните двојки, кои в петок ќе се соочат во борбата за пласман во гоемото финале. Полуфинални двојки: Норвешка - Германија Шпанија - Хрватска За 5. место: Франција - Данска За 7.... читај повеќе > На ЕП во Полска се познати полуфиналните двојки

Македонија на крајот 11-та

И покрај тоа што на некои натпревари одигравме сосема солидно, Македонија од Полска се враќа без победа и со освоено 11-то место, што е назадување, бидејќи на претходното првенство во Данска бевме десети. Остана да се одиграат натпреварите, после... читај повеќе > Македонија на крајот 11-та
> сите вести

НАШИ ПАРТНЕРИ