Топ Вести

“НОВА МАКЕДОНИЈА“ И “БАУЕРФАЈНД“ ВИ ПОДАРУВААТ ПОСТЕР СО ЛИКОВИТЕ...

Со утрешниот празничен број на “Нова Македонија“ купувачите ќе добијат и голем постер со ликовите на Ренато Вугринец и Филип Миркуловски. Постерот го даруваат дневниот лист “Нова Македонија“ и нашиот партнер “Бауерфајнд“. Овој број на... читај повеќе > “НОВА МАКЕДОНИЈА“ И “БАУЕРФАЈНД“ ВИ ПОДАРУВААТ ПОСТЕР СО ЛИКОВИТЕ НА ВУГРИНЕЦ И НА МИРКУЛОВСКИ

КЛАУС ЕЛВАРДТ: ВО СКОПЈЕ НЕ ЧЕКА МЕТАЛУРГ И ПЕКОЛОТ НА “БОРИС ТРА...

Извршниот директор на екипата на Кил, Клаус Елвардт, вели: “Секако дека сме разочарани по поразот во Манхајм, но јас се надевам дека мојот тим ќе ја подобри својата игра во Скопје, каде не чека силниот Металург и вистинскиот пекол во салата која... читај повеќе > КЛАУС ЕЛВАРДТ: ВО СКОПЈЕ НЕ ЧЕКА МЕТАЛУРГ И ПЕКОЛОТ НА “БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

ВЕБ САЈТ НА КИЛ: МЕТАЛУРГ ЈА “ЗАТРЕСЕ“ ЕВРОПА СО ПОБЕДИТЕ НАД НЕК...

Кил ја својата официјална интернет-страница опширно ги запозна своите читатели со својот иден противник, нашиот Металург. Во подолгиот текст во кој со голема почит се зборува за успесите на Металург во последните неколку сезони, за посебната... читај повеќе > ВЕБ САЈТ НА КИЛ: МЕТАЛУРГ ЈА “ЗАТРЕСЕ“ ЕВРОПА СО ПОБЕДИТЕ НАД НЕКОЛКУ РАКОМЕТНИ ГИГАНТИ

ФОТО НА ДЕНОТ: СЕ ШИРИ МРЕЖАТА НА ШКОЛИТЕ НА МЕТАЛУРГ...

ЗОРАН ЦВЕТАНОВСКИ: ВО ОРГАНИЗАЦИСКА СМИСЛА, НАТПРЕВАРИТЕ НА МЕТАЛ...

- Кога се работи за организација на натпреварите од ЛШ, може да се каже дека натпреварите на Металург во „Борис Трајковски“ се едни од најдобро организираните. Запазени се и најситните детали пропишани од ЕХФ, од обезбедување на натпреварот,... читај повеќе > ЗОРАН ЦВЕТАНОВСКИ: ВО ОРГАНИЗАЦИСКА СМИСЛА, НАТПРЕВАРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ВО ЛШ СЕ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ

БОМБАРДЕРОТ НА МЕТАЛУРГ НА ДВЕ ЕВРОПСКИ ПРВЕНСТВА ВО 2014 ГОДИНА...

Филип Талевски е вонсериски талент. Ние тоа го знаеме од поодамна, македонската јавност од пред некој месец, по кадетските, а сега и јуниорските, квалификации за пласман на европските првенства во овие две старосни категории. Момчето од Крушево... читај повеќе > БОМБАРДЕРОТ НА МЕТАЛУРГ НА ДВЕ ЕВРОПСКИ ПРВЕНСТВА ВО 2014 ГОДИНА
> сите вести

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЈА ЗАГУБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЗОМИМАК ВО ПОСЛЕДНАТА М...

Неверојатни се децата на Металург Јуниор. Во четири дена се сретнаа со трите најдобри македонски екипи и со сите рамноправно се носеа во најголемиот дел средбите. Во девет дена одиграа дури пет натпревари, а ако се земе дека најголемиот дел од... читај повеќе > МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЈА ЗАГУБИ СРЕДБАТА ПРОТИВ ЗОМИМАК ВО ПОСЛЕДНАТА МИНУТА

ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ НАШАТА ШКОЛА ВО КАВАДАРЦИ...

Деновиве нашата академија стана покровител на школа во Кавадарци, која ја помагаме со топки, реквизити за работа, маички за тренинг, а нивните талентирани деца ќе имаат приоритет да преминат вонашите  селективни групи, пионери, кадети и... читај повеќе > ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ НАШАТА ШКОЛА ВО КАВАДАРЦИ

ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ НАШАТА ШКОЛА ВО РАДОВИШ...

Деновиве нашата академија стана покровител на школа во Радовиш, која ја помагаме со топки, реквизити за работа, маички за тренинг, а нивните талентирани деца ќе имаат приоритет да преминат вонашите  селективни групи, пионери, кадети и младинци,... читај повеќе > ВИ ЈА ПРЕТСТАВУВАМЕ НАШАТА ШКОЛА ВО РАДОВИШ

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЦЕЛИ 44 МИНУТИ МУ ДРЖЕШЕ ЛЕКЦИЈА НА ВАРДАР...

Прекрасна вечер ни приредија младите надежи на Металург Јуниор, кои цели 44 минути имаа постојано водство во мечот против моќниот Вардар. Во тие 44 минути му дозволивме на Вардар едно водство, 10:11, и 13 израмнувања. На Вардар му се спротиставивме со... читај повеќе > МЕТАЛУРГ ЈУНИОР ЦЕЛИ 44 МИНУТИ МУ ДРЖЕШЕ ЛЕКЦИЈА НА ВАРДАР

ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОБЕДИЈА ВО ВЕЛЕС...

Пионерите на Металург дојдоа до својата петта едноподруго победа во пионерската лига. Во Велес е совладана екипата на РК Велес 2009, со резултат 16:13 (8:5). Нашите пионери од првата минута го презедоа водството и го задржаа до самиот крај. Домашниот... читај повеќе > ПИОНЕРИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОБЕДИЈА ВО ВЕЛЕС

МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ИМПРЕСИВНИ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА МЛАДОСТ ОД РЕ...

Одличен натпревар одиграа нашите младинци против екипата на Младост од Ресен, победувајки ја со резултат 26:12 (9:6). Нашите младинци, кои во истиот состав се натпреваруваат и во кадетска конкуренција, а по години се само пионери, од самиот почеток... читај повеќе > МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ИМПРЕСИВНИ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА МЛАДОСТ ОД РЕСЕН
> сите вести

Р.Н.ЛОВЕН ПРОПУШТИ МОЖНОСТ ДА ГО ДЕКЛАСИРА ТИМОТ НА КИЛ...

Р.Н.Ловен вечерва пропушти можност да го декласира нашиот саботен противник, екипата на Кил. Иако во второто полувреме од средбата, од 29. коло на Бундес-лигата, имаше перманентна предност од 6 до 8 гола, сепак дозволи да прими четири невозвратени... читај повеќе > Р.Н.ЛОВЕН ПРОПУШТИ МОЖНОСТ ДА ГО ДЕКЛАСИРА ТИМОТ НА КИЛ

ЈЕРКО МАТУЛИЌ ДВЕ ГОДИНИ ВО ШАМБЕРИ

Десното крило на Загреб, Јерко Матулиќ, потпиша двегодишен договор со екипата на Шамбери. Тој во Шамбери треба да го замени повредениот Цедрик Пати. Матулиќ има важечки договор со екипата на Загреб до 2015 година, но ја доби согласноста на својот... читај повеќе > ЈЕРКО МАТУЛИЌ ДВЕ ГОДИНИ ВО ШАМБЕРИ

ВИДЕО: КАКО СЕ МОТИВИРА БАРСЕЛОНА ПРЕД ЧЕТВРТ-ФИНАЛНИТЕ МЕЧЕВИ СО...

Прекрасно видео. Погледајте како Барселона се мотивира пред четврт-финалните средби во Велукс ЕХФ Лигата на шампионите, против екипата на... читај повеќе > ВИДЕО: КАКО СЕ МОТИВИРА БАРСЕЛОНА ПРЕД ЧЕТВРТ-ФИНАЛНИТЕ МЕЧЕВИ СО ЕКИПАТА НА Р.Н.ЛОВЕН

НОВИ ТРАНСФЕРИ: МАЧКОВШЕК И ЛОСЕРТ ВО МОНПЕЛЈЕ...

Врие на трансфер-пазарот.  По Миклер, Омејер и Акамбре, средините ги сменија и Борут Мачковшек и Венио Лосерт. Според информациите, Борут Мачковшек (22) и Венио Лосерт (38) потпишаа договор со екипата на Монпелје, првиот на три години, а Лосерт на... читај повеќе > НОВИ ТРАНСФЕРИ: МАЧКОВШЕК И ЛОСЕРТ ВО МОНПЕЛЈЕ

ТОП ТРАНСФЕРИ: ОМЕЈЕР И АКАМБРЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ НА СУПЕР-ТИМОТ НА ПА...

Според пишувањето на специјализираниот француски ракометен портал, Ханд Њуз, завршени се преговорите меѓу екипите на Монпелје и на Пари Сен Жермен околу преминувањето на Тиери Омејер и на Вилијам Акамбре во редовите на екипата од Париз. Според... читај повеќе > ТОП ТРАНСФЕРИ: ОМЕЈЕР И АКАМБРЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ НА СУПЕР-ТИМОТ НА ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН.

ТРАНСФЕР: РОЛАНД МИКЛЕР ОД ПИК СЕГЕД ПРЕМИНА ВО ВЕСПРЕМ...

Репрезентативниот голман на Унгарија и еден од најдобрите голмани во светот, Роланд Миклер, конечно го направи тоа за што се зборува веќе неколку сезони - од Пик Сегед премина во Веспрем. Миклер потпиша тригодишна верност со шампионот на... читај повеќе > ТРАНСФЕР: РОЛАНД МИКЛЕР ОД ПИК СЕГЕД ПРЕМИНА ВО ВЕСПРЕМ
> сите вести

НАШИ ПАРТНЕРИ