Топ Вести

  ДЕЈАН ПЕЦАКОВСКИ ДЕНЕСКА ПОЛНИ 28 ГОДИНИ

  12.01.2014 20:08
  1525275_10151983015993101_1471019350_n

  rk-metlurg-logo_final_resize

  Левиот бек на Металург и на македонската репрезентација денеска полни 28 години. Токму денеска Пецаковски во Данска ќе настапи во дресот на Македонија против селекцијата на Данска.

  Покрај желбите за здравје и среќа, на Пецаковски му посакуваме успешен настап за својата земја, а како подарок му ја посакуваме победата над шампионот на Европа.

                                                                  Металург

  Прочитано 675 пати

  (0) Коментари

  Напишете коментар


  7 − = 5