Топ Вести

  ПОСЛЕДНА МОЖНОСТ: ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА МЕЧОТ СО КИЛ ВО БИЛЕТАРАТА НА СЦ ...

  Влезници за средбата Металург - Кил можат да се купат и денеска, во билетарата на СЦ “Борис Трајковски“. Билетарата ќе биде отворена веќе во 15 часот. Натпреварот ќе почне во 21... читај повеќе > ПОСЛЕДНА МОЖНОСТ: ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА МЕЧОТ СО КИЛ ВО БИЛЕТАРАТА НА СЦ “БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

  ДОМАГОЈ ДУВЊАК: ОЧЕКУВАМ ТЕЖОК НАТПРЕВАР, МЕТАЛУРГ ИГРА ОДЛИЧЕН Р...

  ДЕНЕСКА ПОЧНА ПРОДАЖБАТА НА ЕДИНЕЧНИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА СРЕДБАТА МЕТАЛ...

  Денеска, точно во 12 часот, почна продажбата на поединечните влезници за средбата Металург - Кил. Влезниците се продаваат во сите продажни места на “ОНЕ“, во Скопје и низ Македонија, како и онлајн на www.karti.com.mk. Продажбата оди подобро од... читај повеќе > ДЕНЕСКА ПОЧНА ПРОДАЖБАТА НА ЕДИНЕЧНИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА СРЕДБАТА МЕТАЛУРГ – КИЛ

  ГОЛОТ НА МОЈСОВСКИ ВТОР ВО ИЗБОРОТ НА ЕХФ ОД 3. КОЛО...

  Голот на Наумче Мојсовски е ставен на второто место во изборот на ЕХФ од третото коло. Петте најубави гола од 3. коло можете да ги видете на следниот линк: Петте најубави одбрани од 3. коло можете да ги видете на следниот линк: Најубавите моменти... читај повеќе > ГОЛОТ НА МОЈСОВСКИ ВТОР ВО ИЗБОРОТ НА ЕХФ ОД 3. КОЛО

  ЧЕРВАР: МОРАШЕ ДА ЗАВРШИ ВАКА, ОЧИГЛЕДНО ТОА Е НЕКАКВА ПОРАКА ЗА ...

  По средбата ППД Загреб - Металург се одржа редовната прес-конференција. Лино Червар: “Очигледно мораше да биде вака, тоа е некаква порака за нас. Му честитам на Загреб на победата, но морам да кажам дека ние не заслуживме пораз. Не сакам да ја... читај повеќе > ЧЕРВАР: МОРАШЕ ДА ЗАВРШИ ВАКА, ОЧИГЛЕДНО ТОА Е НЕКАКВА ПОРАКА ЗА НАС

  ЗАГРЕБ ПО ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ ИМА ПРЕДНОСТ ОД ДВА ГОЛА...

  По првото полувреме Загреб има предност од два гола, 10:8. Гледаме цврст натпревар со малку голови. Во Металург, Атман и Мојсовски се со по два гола, во Загреб, Хорват е стрелец на 5... читај повеќе > ЗАГРЕБ ПО ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ ИМА ПРЕДНОСТ ОД ДВА ГОЛА
  > сите вести

  6. КОЛО НА МАКЕДОНСКАТА СУПЕРЛИГА. РЕЗУЛТАТИ. ТАБЕЛА...

  Зад нас е 6-тото коло на македонската Суперлига. Резултати: Металург 2 – Пелистер  29:24 (12:13) Охрид – Пролет  24:25 (13:10) Работнички – Текстилец  38:25 (19:12) Прилеп – Радовиш  29:27 (14:15) Преспа – Зомимак М  23:27 (9:16) Табела: 01. Зомимак... читај повеќе > 6. КОЛО НА МАКЕДОНСКАТА СУПЕРЛИГА. РЕЗУЛТАТИ. ТАБЕЛА

  МЕТАЛУРГ 2 ГО СОВЛАДА И ПЕЛИСТЕР

  Екипата на Металург 2 ја совлада екипата на Пелистер, со резултат 29:24 (12:13). Видовме возбудлив натпревар во кој двете екипи имаа свои периоди од играта. По првите неколку минути Металург одржуваше минимално водство, 1:0, 2:1, 3:2, 4:3 и 5:4, а потоа... читај повеќе > МЕТАЛУРГ 2 ГО СОВЛАДА И ПЕЛИСТЕР

  МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА ТИМОТ НА ПРОЛЕТ 62...

  Во третото коло на македонската младинска лига нашите младинци го совладаа тимот на Пролет 62, кого го победија со резултат 18:16 (8:5). Оваа средба се одигра вечерва, а, иако се играше во Автокоманда, домаќин беше тимот на Пролет 62. Видовме цврст и... читај повеќе > МЛАДИНЦИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА ТИМОТ НА ПРОЛЕТ 62

  НАШИТЕ ПИОНЕРИ БЕА ПОДОБРИ ОД ВЕЛЕС 2009...

  Во првенствен натпревар, пионерите на Металург ги совладаа врсниците од Велес 2009, со резултат 23:16 (8:7). Кога на самиот почеток нашите пионери поведоа со резултат 4:0, никој не очекуваше дека првото полувреме ќе мине во огорчена борба за секој гол.... читај повеќе > НАШИТЕ ПИОНЕРИ БЕА ПОДОБРИ ОД ВЕЛЕС 2009

  METAЛУРГ 2 СО ПОБЕДА СЕ ВРАТИ ОД РЕСЕН

  Во петтото коло на македонската ракометна Суперлига, екипата на Металург 2 гостуваше во Ресен, кај екипата на Преспа 2010. Противникот е совладан со резултат 36:31 (19:14), со што Металург 2 се зацврсти на втората позиција на првенствената... читај повеќе > METAЛУРГ 2 СО ПОБЕДА СЕ ВРАТИ ОД РЕСЕН

  КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ БЕЗ МИЛОСТ ЗА ГОГО ОД КИЧЕВО...

  Лесна задача имаа нашите кадети на денешната средба против екипата на Гого од Кичево. Забележавме убедлива победа, со резултат 39:12 (17:4). Од самиот почеток гостите беа во подредена состојба и веќе во 12-та минута дојдовме до двоцифрена предност,... читај повеќе > КАДЕТИТЕ НА МЕТАЛУРГ БЕЗ МИЛОСТ ЗА ГОГО ОД КИЧЕВО
  > сите вести

  ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ВО СЕХА ГАСПРОМ РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА. ТАБЕЛА...

  Денеска се одиграни три средби во рамките на СЕХА Гаспром регионалната лига. Две од нив беа пресметки меѓу македонски и српски тимови, двете ги добија нашите екипи. Резултати: Веспрем - Загреб  27:22 (14:13) Војводина - Металург  22:25 (11:12) Вардар... читај повеќе > ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ ВО СЕХА ГАСПРОМ РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА. ТАБЕЛА

  ЗЛАТКО ХОРВАТ ЕДЕН МЕСЕЦ НАДВОР ОД ТЕРЕН...

  На натпреварот Натурхаус ла Риоха - ППД Загреб повреда заработи капитенот на Загреб, Златко Хорват, кој скрши коска (петтата метакарпална коска) на десната рака. Хорват ќе биде надвор од терен во текот на следниот месец. На истиот натпревар... читај повеќе > ЗЛАТКО ХОРВАТ ЕДЕН МЕСЕЦ НАДВОР ОД ТЕРЕН

  ТАЛЕСКИ И НЕЛОСКИ ВО СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ ЗА СРЕДБИТЕ СО ШВАЈЦА...

  Селекторот Ивица Обрван го објави списокот со имињата на 20 ракометари, на кои смета на почетокот на квалификациите за ЕП 2016 во Полска. На неговата листа се најдоа дури 13 ракометари на Металург, меѓу кои и нашите млади надежи, Филип Талески и... читај повеќе > ТАЛЕСКИ И НЕЛОСКИ ВО СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ ЗА СРЕДБИТЕ СО ШВАЈЦАРИЈА И СО ЧЕШКА

  НАЈДОБРИТЕ ОДБРАНИ И НАЈУБАВИТЕ ГОЛОВИ ОД 4. КОЛО НА ЛШ...

  Ви го презентираме традиционалниот избор на најдобите одбрани и најубавите голови во четвртото коло од Лигата на шампионите. Најдобрите пет одбрани можете да ги видите на следниот линк: Најубавите пет гола можете да ги видите на следниот... читај повеќе > НАЈДОБРИТЕ ОДБРАНИ И НАЈУБАВИТЕ ГОЛОВИ ОД 4. КОЛО НА ЛШ

  ОДРЕДЕН Е ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА 4. КОЛО ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ...

  Одреден е идеалниот состав на четвртото коло од Лигата на шампионите. Идеален состав: Лево крило Тимур Дибиров Вардар Лев бек Матју Гребил Монпелје Среден бек Деан Бомбач Пик Сегед Десен бек Марко Вујин Кил Десно... читај повеќе > ОДРЕДЕН Е ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА 4. КОЛО ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

  ТОП 10 ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ПО 4.КОЛО ВО ЛШ...

  По четири кола, веќе можеме да зборуваме за група на стрелци, кои се издвоија со своите голгетерски постигнувања во Лигата на шампионите. Топ 10: 01. Mомир Илиќ Веспрем 33 02. Деан Бомбач Пик Сегед 32 03. Матју Гребил Монпелје 31   Тимур... читај повеќе > ТОП 10 ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ПО 4.КОЛО ВО ЛШ
  > сите вести

  НАШИ ПАРТНЕРИ